JŪRMALAS MĀKSLAS SKOLAS 15 GADU JUBILEJAS IZSTĀDE
Jūrmalas Mākslas skola ir izveidota 2002.gada 6.novembrī. Skola šobrīd īsteno profesionālās ievirzes izglītības programmu „Vizuāli plastiskā māksla”, kurā mācās 353 audzēkņi, kā arī 17 interešu kultūrizglītības programmas, kurās nodarbojās vairāk nekā 350 audzēkņi un divas pirmsskolas profesionāli orientētas virziena programmas, kurās darbojās 54 mazie jūrmalnieki.
Piedalīšanās dažādās izstādēs un konkursos ir skolas darba neatņemama sastāvdaļa. Skolas audzēkņi katru gadu iegūst godalgotas vietas prestižos starptautiskos mākslas konkursos Latvijā, Polijā, Francijā, Ungārijā, Taipejā, Ungārijā, Turcijā, Japānā, Krievijā, Lietuvā, Baltkrievijā un daudzās citās valstīs. Daudzi skolas absolventi turpina izglītību Latvijas, Igaunijas, Vācijas, Holandes, Islandes, Lielbritānijas un citu valstu mākslas vidusskolās un augstskolās.
Daudzi skolas absolventi jau veiksmīgi uzsākuši savu radošo dzīvi, piedaloties nozīmīgos arhitektūras projektos, veidojot filmas vai aktīvi piedaloties izstādēs Latvijā un ārvalstīs.
Jūrmalas Mākslas skolā aptuveni divas trešdaļas skolotāju ir profesionāli mākslinieki, kuri aktīvi piedalās izstādēs Jūrmalā, Latvijā un ārvalstīs.
15 gados skola ir izveidojusies par nozīmīgu kultūras un kultūrizglītības iestādi Jūrmalā. Skolas organizētās aktivitātes sen jau norisinās ārpus tās sienām un ieguvušas popularitāti arī ārvalstīs, piemēram, Starptautiskais vizuāli plastiskās mākslas konkurss „Es dzīvoju pie jūras”.
„Ja māksla ir sirdī, tad skoliņa ātri kļūst par radošajām mājām, bet cilvēki – par dvēseles ģimeni. Skolotāji ir radošie vecāki, aizbildņi, kuri palīdz, atbalsta un parāda ceļu uz mākslas pasauli. Un viņi paliek par taviem radošajiem draugiem arī pēc absolvēšanas – ar to nekas nebeidzas, bet sākas ar drošu pamatu zem kājām,” tā par skolu saka absolvente Līva Vilnīte.
Jūrmalas Mākslas skolas jubilejas izstādes nosaukums ir „Tilts”, jo skola ir kā tilts starp pirmo bērnības zīmējumu un dzīves tālākajām gaitām vai izvēlēto profesiju. Jubilejas izstādes ekspozīciju veido skolas pedagogu, absolventu darbi, skolas audzēkņu diplomdarbi. Ekspozīciju papildina ikviena dalībnieka nelielie bērnības darbi, kas paspilgtina „laika tilta” efektu izstādē.
Savā jubilejas gadā skola uzsāka projektu „Top 100 tautumeitas Latvijas simtgadei”, kura īstenošanā iesaistījās skolēni, skolotāji, absolventi, skolas draugi un jūrmalnieki. Tā ir skolas dāvana Latvijai 100 gadu jubilejā. Pirmo reizi 100 māla tautumeitas ir izstādītas jubilejas izstādē.
Skolas jubilejas izstādes vizuālo identitāti veidoja skolas absolvente Enrika Ernestsone.
Izstādē piedalās:
skolas pedagogi – Antons Vaivods, Lelde Braķe – Klaverī, Māra Mozgire, Ieva Strazdiņa, Inese Āboliņa, Ingrīda Sproģe, Kristīne Belte, Elita Vansoviča, Laima Akmentiņa, Laima Kļaviņa, Māra Briška, Inga Freiberga, Valentīna Homka, Dace Greiziņa, Saulcerīte Greiziņa, Dzintars Adienis, Dace Ziemele, Inese Ščucka;
skolas absolventi: Līva Vilnīte, Pāvels Sagalajevs, Mareks Kolāts, Marta Kotello, Oskars Vāvers, Enija Skeltone, Anna Ābola, Reinis Sokolovs, Agnese Lakševica, Nika Popkova, Jānis Norberts Krauja un Enrika Ernestsone;
skolas diplomandi: Alisa Pavloviča, Anna Kārkliņa, Anna Vostrikova, Paula Estere Kumpiņa, Anna Mišela Ņekrasova.
skolas audzēkne: Gundega Āboliņa.